Αγωγή Υγείας – Θέματα Εφηβείας

Στο πλαίσιο των εργαστηρίων δεξιοτήτων την Τρίτη 21 Νοεμβρίου 2023, παρουσιάστηκαν στις μαθήτριες και τους μαθητές της Στ τάξης και συζητήθηκαν θέματα αγωγής υγείας από ειδικό επιστημονικό προσωπικό. Ειδικότερα:

Η κ. Ράπτη Χρυσούλα, νοσηλεύτρια και  εκπαιδεύτρια του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, ενημέρωσε τις μαθήτριες της Στ τάξης σε θέματα που αφορούν στην υγιεινή της έμμηνου ρύσης.

Παράλληλα η κ. Πολυξένη Αργυροπούλου, νοσηλεύτρια του σχολείου μας, ενημέρωσε τα αγόρια της ίδιας τάξης σε θέματα τα οποία σχετίζονται με τις αλλαγές που συμβαίνουν στο σώμα τους κατά την περίοδο της εφηβείας.

Ευχαριστούμε πολύ και τις δύο κυρίες οι οποίες με επιστημονικό και διακριτικό τρόπο ενημέρωσαν τα παιδιά σε ευαίσθητα για την ηλικία τους θέματα.

Νίκος Ναχόπουλος