Σεμινάριο πρώτων βοηθειών

Στις 23 Νοεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών και Καρδιοπνευμονικής Αναζωογόνησης (ΚΑΡΠΑ) το οποίο παρακολούθησαν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου.

Το σεμινάριο έγινε με επιθυμία και πρωτοβουλία των εκπαιδευτικών και υλοποιήθηκε από την κ. Χρύσα Ράπτη νοσηλεύτρια, εθελόντρια του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ την κ. Χρύσα Ράπτη για τις πολύτιμες και ουσιαστικές γνώσεις που μας μετέδωσε χθες, αλλά και όσες άλλες φορές ήρθε στο σχολείο και ενημέρωσε τους μαθητές και τις μαθήτριες μας σε θέματα αγωγής υγείας.

Η κ. Χρύσα Ράπτη είναι μια αξιόλογη επιστήμονας Υγείας σημαντική και συνεργάτις του σχολείου μας.

Ως Διευθυντής θέλω να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ και να ΣΥΓΧΑΡΩ τους εκπαιδευτικούς του σχολείου που οργάνωσαν και συμμετείχαν σε μια τέτοια επιμόρφωση δείχνοντας και με τον τρόπο αυτό το ενδιαφέρον τους και την υπευθυνότητα που τους διακρίνει.

Νίκος Ναχόπουλος